Režisér J. J. Abrams adresoval poměrně častou kritiku své sedmé epizody 76 %, totiž že se jedná do značné míry o kopii Nové naděje 88 %. Nikdy prý nebylo jeho záměrem natočit remake a podobnosti spíš vyplynuly z nutnosti představit nové postavy s pomocí těch starých a cesta hrdiny se navíc zkrátka řídí jistými zákonitostmi.

Abrams nicméně dodal, žeThe Rise of Skywalker má zakončit devítidílnou ságu a tudíž bude nevyhnutelně obsahovat kulminaci mnoha starších příběhů. Tvůrci se ale rozhodně nesnažili předchozí příběhy vykrást. Režisér též naznačil, že záhada původu Rey nemusí být nutně zakončena odhalením z Posledního z Jediů 72 %, že rodiče hrdinky nebyli ničím speciální.

Star Wars: Jak je možné, že je Darth Sidious zpátky? Může jít o klon, nebo třeba i o přízrak

Devátý film prý bude ctít vše, co se v tom osmém stalo, prozradí nám ale ještě leccos navíc. The Rise of Skywalker uvidíme v kinech už 19. prosince.

author avatar
Aleš Šumpík
Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Mohlo by se vám líbit

Hollywood dovolil Wolverinovi porušit zásadní zákaz, který Marvel v komiksech tvrdě prosazoval celé dekády

Muzikál Mamma Mia se pravděpodobně vrátí. Amanda Seyfried naznačila další díl

Constantine 2 se přibližuje a Keanu Reeves stále drží naději

Jak marketing Vřískotu 2 udělal z Tori Spelling větší hvězdu než kterou chtěla být